Instagram’a gelmesi beklenen kronolojik anasayfa düzeninin bir kandırmacadan ibaret olduğu, bizzat Instagram sözcüsü tarafından açıklandı.

 

Sosyal medya ve medya kuruluşlarından gelen bilgilere göre Instagram’ın geri adım attığı ve yeniden kronolojik sıraya göre anasayfa düzeninin geleceği açıklanmıştı. Hatta Foroğrafçı Jack Harding, kronolojik sıralı bir anasayfa üzerinde video çekmiş, henüz test aşamasında olduğu iddia edilen yeni düzeni herkese göstermişti.

Bu olayların ardından Dijital Trends’e ulaşan bir Instagram temsilcisi, şirketin kronolojik sırayla haber düzenine geçme gibi bir düşüncesinin olmadığını söyledi. Şu anda test aşamasında olduğu iddia edilen kronolojik sıranın, şirket içinde hiç konuşulmadığını ve herhangi bir testin de olmadığını belirtti.

İnstagram kullanıcılarının çoğunluğu kronolojik sıraya geri dönmek istese de, Instagram yeni anasayfa düzeninden vazgeçmeyecek gibi görünüyor. Instagram anasayfasında eski gönderiler yerine yeni olanları görmek isteyen kullanıcılar, bu sebeple Instagram’a tepki gösteriyorlar. Facebook ve Instagram’ın yanında Twitter’da da algoritmik zaman çizelgesi var, ancak şirket bu noktada kullanıcıların isteğine göre kronolojik sıraya dönme imkanını sunmuş. Instagram’ın da bu şekilde hareket etmesi ,kullanıcıları mutlu edecek gibi görünüyor.

Etiketler: ,

Önerilen Yazılar

Önerilen Yazı Yok

0 Yorumlar

Yorum Yap