Son yıllarda insan hayatını kolaylaştıracak olan yapay zekaların geliştirilmeleri  ciddi  hız kazandırıldığı ortada. Google’ın CEO’su Sundar Pichai göre ise; yapay zekaların insanlığa yön verecek bir hal alacağı konusunda kendinden oldukça emin.

Ateş ve elektriğin büyük bir fayda sağlamasına karşılık yanlış kullanımda ölümcül sonuçlar doğurabildiğini söyleyen Pichai, benzer şekilde yapay zekanın da yıkıcı kötü sonuçlarının olabileceğini hatırlatarak doğru kullanılması gerektiğini vurgulamakta.

Yapay zekanın geliştirilmesi için büyük çalışmalara imza atan Google CEO’su, yapay zeka ile birlikte ilerleyen yıllarda iklim değişikliği sorunları ve kanser tedavisi gibi ciddi problemlerin çözüme kavuşacağına inanıyor.

Toplumun daha parlak  bir geleceğe kavuşacağını belirten Pichai, bunun yanında bazı mesleklerin yok olma tehlikesi ile karşılaşacağını belirtiyor.

insanların bu konuda endişe etmelerini , fakat teknolojik gelişmeleri benimsemek zorunda olduğunu dile getiriyor. Şu an için böyle bir değişime sebep olacak bir etkiyi henüz göremiyoruz. Ama yakın gelecekte bizi çok büyük değişimler bekliyor gibi görünüyor.

Etiketler: , , ,

Önerilen Yazılar

0 Yorumlar

Yorum Yap